
Az állómunka következményei: Talpad egészsége az elsődleges!
Sokat hallunk arról, hogy az ülőmunka rossz hatással van az egészségre, de kevesebbszer beszélünk az állómunka következményeiről. Az egész napos állás ugyanis szintén megterheli a szervezetet, és különösen egyoldalú megterhelés esetén jelentős hatással lehet a lábra, a csípőre, a gerincre, a hátra és a nyakra is. Az állómunka legfőbb áldozata a lábunk, de szerencsére vannak módszerek, amelyekkel megelőzheted a káros hatásokat és praktikák, amivel új életet önthetsz talpaidba.
Milyen hátrányai vannak az állómunkának?
Az állómunka hosszú távon számos problémát okozhat, mint például láb- és gerincfájdalmak, lábdagadás, lúdtalp, izommerevség, görcsök és visszérbetegség. Az álló munkakörökben dolgozók, például bolti eladók, fodrászok, orvosok, nővérek, pincérek és masszőrök valamilyen fokú aszimmetriával, kényszertartással dolgoznak. Az egyoldalú terhelés megbontja az izomzat egyensúlyát, aminek következtében az izmok megrövidülnek, az inak merevvé válnak. Még akkor is megterhelő lenne órákig egy helyben állni, ha ideális testhelyzetben, vagyis egyenes gerinccel, kis terpeszben, a vállakkal szimmetrikusan helyeznénk el a talpunkat.

A talpakon a hangsúly!
Bizony a nem megfelelő testtartás is igen sok káros következménnyel járhat, ha állómunkát végzünk, de mégis a talpak az igazi és első elszenvedői a hosszú órákon keresztüli állásnak. A probléma mindig a láb izomaztának elfáradásából, túlterhelésből és a rossz vérkeringéséből alakul ki. A kereskedők és a felszolgálók betegségének is nevezik a lúdtalpat, olyan gyakori köreikben ez a probléma. Ez a deformáció továbbiakhoz vezet, hiszen az egyenetlen súlyelosztás a nagylábujj bütykösödésével, súlyos bőrkeményedéssel, és a kalapácsujj kialakulásával is járhat, nem beszélve a folyamatosan előjövő vízhólyagokról. Éppen ezért nagyon fontos, hogy kiemelt figyelmet fordíts lábad egészségére és megadd talpaidnak a kellő törődést.
A talpak egészségének fontossága

Nem is kérdés, hogy a talpad egészségét egy igazán jó cipővel tudod megőrizni álló munka során. De milyen tulajdonságokkal bírjon munkacipőd? Olyan cipőt válassz, amelynek a talpa hajlékony és rugalmas, ugyanakkor masszív is, és maximum négy centiméteres sarka van. Ha szükséges, használj lúdtalpbetétet, és mindenképpen olyan cipőt keress, amely a bokát is megfelelően tartja.
Amint megtaláltad a tökéletes munkacipőt, ne feledkezz meg a tisztántartásáról sem. A SANA extra erős cipőszagtalanító- és illatosító spray pontosan az ilyen fokozott fizikai igénybevételű lábbelik szagtalanítására, fertőtlenítésére, illatosítására lett kifejlesztve. Segítségével tisztán tarthatod és hosszú ideig kiélvezheted a gondosan kiválasztott lábbelit. Ha véletlen mégis utolér a lábgomba, akkor sem kell aggódni, hiszen a SANA lábkezelő krém teafaolajat tartalmaz, amely az egyik leghatásosabb természetes gombaölő gyógynövény. Számolj le a vízhólyagokkal is, és használd a SANA lábhintőport, ami garantáltan szárazon tartja talpaidat a munkaidő végéig.
Ha fájó lábbal érsz haza a munkából
Hiába teszel meg mindent, hogy megóvd a lábadat, biztosan így is előfordul majd, hogy fájó lábbal érsz haza egy nehéz nap után. Ilyen esetekben a következő rutint ajánljuk:
2-3 percig, jóleső hideg vízzel locsold a lábaidat, egészen térdig.
Helyezd magad kényelembe, és polcold fel lábaidat. Legalább 10-15 percig maradj ebben a nyugalmi helyzetben.
Simítsd és masszírozd végig lábadat, egészen a térdedtől, a lábszáron át a bokádig. Fontos, hogy fentről lefelé masszírozz, így serkented a talpadban a vérkeringést.
Használd a SANA 3in1 lábápoló krémet a talpad átmasszírozásához, amely borsmentaolaj tartalmának köszönhetően még jobban élénkíti a vérkeringés.

Ezek a cikkek is érdekelhetnek

Kínai lábmasszázs: A reflexológia hagyománya és jótékony hatásai
A kínai reflexológia, más néven a gyógyászati lábmasszázs, több ezeréves múltra tekint vissza a hagyományos kínai orvoslásban. Ez a terápiás módszer azon az elven alapul, hogy a talp különböző pontjai összeköttetésben állnak a test szerveivel és rendszereivel, így a megfelelő pontok stimulálásával elősegíthető a szervezet egyensúlyának helyreállítása és az egészség megőrzése.

A magassarkú cipők története és hatásai
A cipők nem csupán a láb védelmét szolgálják, hanem a divat és az önkifejezés eszközei is. A történelem során számos lábbelitípus, különösen a magassarkú cipők, jelentős hatást gyakoroltak a láb egészségére. Érdekes módon a magassarkú cipők viselése nem új keletű jelenség, már a 16. században is népszerűek voltak, és már akkor is számos lábproblémát okoztak.

A leggyakoribb lábproblémák és megoldásaik
Lábaink minden nap komoly terhelésnek vannak kitéve, mégis gyakran elhanyagoljuk ápolásukat. Egy-egy kisebb probléma is gyorsan nagyobb gondokká nőheti ki magát, ha nem kezeljük időben. Ebben a blogcikkünkben bemutatjuk a leggyakoribb lábproblémákat, azok okait és a leghatékonyabb megoldásokat.