Természetes megoldás a lábgomba ellen
Viszkető, hámló lábak, kellemetlen szag… Ezek bizony a lábgomba jelei is lehetnek! Ahelyett, hogy tabuként kezeled, tehetsz ellene, ráadásul egy természetes „csodaszerrel”: a teafaolajjal.
Mi a teafaolaj?
A teafaolaj az Ausztráliában őshonos teafa (latin nevén Melaleuca alternifolia) leveleiből préselt, sárgás színű, jellegzetes illatú, sokoldalú illóolaj, melyet a 20. század második felétől használnak világszerte.
Közel 100 olyan vegyületet tartalmaz, melyek gyógyító hatással bírhatnak. Bár tudományos tényekkel nincs alátámasztva a teafaolaj jótékony hatása, mégis szuperül működik a gyakorlatban, és rendkívül széles körben alkalmazható:
- – pattanások és aknék kezelésére
- – herpesz, szemölcsök és gomba ellen
- – ekcéma és pikkelysömör ellen
- – korpásodás ellen
- – rovarcsípés esetén
- – izomláz, -fájdalom, -görcs esetén
- – fogínygyulladás esetén
- – torokfájáskor
- – stressz és szorongás ellen
Sőt, a háztartási és személyes higiéniai termékeknek is lehet fontos összetevője, például dezodorokban szagsemlegesítőként, fogkrémekben baktériumölő és bőrnyugtató hatása miatt, vagy tisztítószerként és penészölőként a háztartásban.
De óvatosnak kell lenni vele, mert nagyon erős illóolaj, és az arra érzékenyeknél allergiás reakciót válthat ki, továbbá lenyelve mérgező hatású. Emiatt a kozmetikai iparban kisebb koncentrációban alkalmazzák, a 100%-os teafaolaj csak körömgomba esetén ajánlott.
Lábgomba esetén így használd a teafaolajat!
A teafaolaj az egyik leghatékonyabb természetes szer a bőr- és körömgomba kezelésében, ugyanis baktérium- és gombaölő hatással bír, és enyhíti a viszketést is. Gombásodásra hajlamos láb esetén a teafaolajos lábfürdő sokat segíthet.
Cseppents egy evőkanál sóra 10-20 csepp teafaolajat, és keverd el nagyjából 3 liter langyos vízben, és kb. negyedóráig áztasd benne a lábaidat.
Teafaolajos lábkezelőkkel a lábgomba ellen
Természetesen nem csak lábfürdővel tehetsz a gomba ellen. Az erre a célra kifejlesztett termékek széles skálája is rendelkezésedre áll, és persze saját magadnak is elkészítheted a lábápolódat.
Ha a házi megoldásra szavazol, itt egy recept a saját lábgomba elleni spray-dhez: 1/2 dl almaecetbe csepegtess 15-15 csepp eukaliptusz és levendula illóolajat, valamint 20 csepp teafa illóolajat, keverd el, majd hígítsd 1,5 dl tiszta vízzel. Szórófejes üveggel könnyen használhatod.
Amennyiben inkább kész megoldást szeretnél, a mi ajánlatunk a Sana lábkezelő krém gombaölő teafaolajjal termékünk. Ez a krém növényi hatóanyagokban gazdag, hatékonyan védi, ápolja és puhítja a bőrt. Az általános napi lábápolás mellett a teafaolajnak köszönhetően antibakteriális hatású és segít megszüntetni a különböző bőrproblémákat.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek
A lúdtalp kialakulása és gyógyítása
A lúdtalp kialakulása számtalan okra visszavezethető, beleértve a genetikai hajlamot, a gyermekkori fejlődési zavarokat, valamint a túlsúlyt és a nem megfelelő lábbeli viselését is. A probléma nem csupán esztétikai, hanem komoly funkcionális következményekkel is járhat, beleértve a láb, a térd, a csípő és a gerinc fájdalmát is.
Világ körüli lábápolás: Különböző kultúrák lábápolási hagyományai és szertartásai
Az emberi test ápolása szinte minden kultúrában fontos szerepet játszik, viszont van egy olyan testrészünk, amelynek ápolásáról gyakran hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Ez a testrész a lábunk. A lábak nemcsak a mindennapokban végzett mozgás alapját képezik, hanem egyes kultúrákban spirituális és szimbolikus jelentéssel is bírnak.
Mindent a habkőről!
Az otthoni lábápolás széles körben kezd egyre népszerűbbé válni. Főként a járványhelyzet idején mutatott erős növekedést, amikor is otthonunkban voltunk kénytelenek megoldani a szépségápolás minden részletét. A habkő egy elterjedt módja lett a láb otthoni hámlasztásának, viszont sokan nem megfelelően használják. Blogcikkünkben összeszedtünk minden fontos dolgot, amit a habkőröl, és annak használatáról tudnod kell.