
Könnyebb lépések bőrkeményedés nélkül!
Tudjuk, hogy milyen bosszantó tud lenni a nyár közepén kialakult bőrkeményedés. Ne izgulj, van megoldás! Cikkünkből megtudhatod, mitől keletkezhet bőrkeményedés, mik lehetnek az okai, és mutatunk pár praktikát, hogyan tudod őket eltüntetni.
A bőrkeményedés lehetséges okai
CUKORBETEGSÉG: Hosszabb ideje fennálló 1-es vagy 2-es típusú cukorbetegség és rossz anyagcsere folyamatoknál nagy eséllyel alakul ki cukorbetegség. A Sana lábápoló krém cukorbetegeknek termékünket pont ezért fejlesztettük ki!
SPORTOLÁS: Ilyenkor sokkal intenzívebb a mozgás, ami a lábunknak is megterhelőbb. Ha pedig például a kislábujjadat dörzsöli a cipő, akkor a bőröd védőmechanizmusként egy védőréteget képez, ami maga a bőrkemlnyedés.
NEDVES, VIZES CIPŐ HORDÁSA: Soha ne indulj útnak ha nedves vagy vizes a cipőd! Nem csak bőrkeményedést, de még lábgombát is hamarabb szerezhetsz vele!
LÁBIZZADÁS: Azért, hogy hatékonyan tegyél a lábizzadás ellen, használj speciális, erre a célra fejlesztett terméket, mint például a Sana lábizzadás elleni spray.
LÚDTALP, BOKASÜLLYEDÉS: Ilyenkor a testsúly nem arányosan oszlik el, így a lábad egyes részei nagyobb terhelést kapnak, és esélyes, hogy bőrkeményedés alakul ki.
KEVÉS VÍZ FOGYASZTÁSA: Az emberi szervezet 75%-át víz alkotja. Ha pedig folyamatosan dehidratált állapotban vagy, akkor a tested elsődlegesen a bőrtől veszi el a nedvességet, ami bőrszárazsághoz, majd bőkeményedéshez vezet.
TÚL SZŰK CIPŐ: A nem jól kiválasztott, kényelmetlen cipők a bőrkeményedések egyik legnépszerűbb okozói. Az okozott hosszadalmas fájdalamkról már nem is beszélve. A kialakult bőrkeményedés akár még gerincproblámákhoz vezethet, mert egy idő után, kihatással lesz a talpadban található idegekre. Ez akár olyan fájdalmas is lehet, ami a járásod megváltoztatásához is vezethet, mivel ösztönösen is próbálod elkerülni a fájó mozdulatokat.
TÚLSÚLY: A többlet testsúlynak számos oka lehet, az viszont biztos, hogy előbb-utóbb bőrkeményedést fog okozni. Főleg abban az esetben, ha rövid időn belül ugrott fel pár kiló. Ilyen helyzet példéul a várandósság is hiszen hónpról-hónapra a baba fejlődésével gyarapodik a testsúlyod, és fokozatosan nagyobb nyomás nehezedik a testedre, így a lábaidra is.
Tipp: Biztos segítségként próbáld ki a
Sana sarokpuhító és bőrkeményedés elleni krémet!

Bevált praktikák bőrkeményedés ellen
1. Kamillateás lábfürdő: Melegítes fel vizet, majd öntsd ki egy lavórba, és 15-20 percig lazulj el, miközben áztatod lábaidat. A vízbe tegyél kamillateát, ami megnyugtat kívül belül. Ezt kár heti rendszerességgel megismételheted, hogy még jobb legyen az eredmény.
2. Reszelés: Miután jól kiázott a lábad a lábfürdőben, használj talpreszelőt, amivel eltávolítod a felesleges szaruréteget a talpadról és a sarkadól. Ilyen például a Sana Pedi talpreszelő készülék. Ne ijedj meg, ha az első alkalom után még nem látszódik az eredmény. használd napi rendszerességgel fürdés vagy zuhanyzás után.
3. Szódabikarbónás pakolás: Egy tálban keverj össze 3-4 kanál szódabikarbónát és 2-3 csepp citromlevet. Az így kapott krémet dörzsöld be a talpadba, és hagyd hatni pár percig. Ez a praktika is hatékony a bőrkeményedés ellen, és puhává varászolj a talpadat.

Tipp: A Sana Pedi talpreszelő készülék rendszeres használatával könnyedén és biztonságosan eltávolíthatod a felesleges bőrréteget!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek

Kínai lábmasszázs: A reflexológia hagyománya és jótékony hatásai
A kínai reflexológia, más néven a gyógyászati lábmasszázs, több ezeréves múltra tekint vissza a hagyományos kínai orvoslásban. Ez a terápiás módszer azon az elven alapul, hogy a talp különböző pontjai összeköttetésben állnak a test szerveivel és rendszereivel, így a megfelelő pontok stimulálásával elősegíthető a szervezet egyensúlyának helyreállítása és az egészség megőrzése.

A magassarkú cipők története és hatásai
A cipők nem csupán a láb védelmét szolgálják, hanem a divat és az önkifejezés eszközei is. A történelem során számos lábbelitípus, különösen a magassarkú cipők, jelentős hatást gyakoroltak a láb egészségére. Érdekes módon a magassarkú cipők viselése nem új keletű jelenség, már a 16. században is népszerűek voltak, és már akkor is számos lábproblémát okoztak.

A leggyakoribb lábproblémák és megoldásaik
Lábaink minden nap komoly terhelésnek vannak kitéve, mégis gyakran elhanyagoljuk ápolásukat. Egy-egy kisebb probléma is gyorsan nagyobb gondokká nőheti ki magát, ha nem kezeljük időben. Ebben a blogcikkünkben bemutatjuk a leggyakoribb lábproblémákat, azok okait és a leghatékonyabb megoldásokat.