
Lábápolási tippek kismamáknak
A babavárás során a nők teste átalakul, minden egyes testrész nagyobb odafigyelést és gondoskodást igényel. Nincs ez máshogy a lábakkal sem, amelyeknek kiemelt szerepe van ebben az időszakban, hiszen a várandósság végére, akár 15 kg plusz súlyt is el kell bírnia nap, mint nap. Annak érdekében, hogy ez az időszak valóban egy áldott állapot legyen, összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témában.
A lábak változása a várandósság idején
A babavárásra készülve a kismamák felkészülnek a pocak és a mellek növekedésére, azonban a lábak átalakulás már sokkal kevésbé van a fejükben. Pedig ebben az időszakban a lábak hosszában és szélességében bekövetkezett változások teljesen normálisak. A lábakban ilyenkor folyadék halmozódik fel, amiért a hormonok felelősek.
Sokan először csak annyit tapasztalnak, hogy az addig kedvelt és kényelmes cipő szűkebb lett, de nem gondolják, hogy ez egy viszonylag hosszantartó állapot, úgy vélik, hogy ez a lábak időszakos vizesedésének eredménye.
A lábak változása mellett más kellemetlen tünet is megjelenhet ebben az időszakban. A legtöbb kismama az éjszakai lábgörcsöket említi, mint a várandósság egyik legrosszabb velejáróját. Emellett a vádli duzzanata is nagyon gyakori.
Habár a lábak mérete és egyéb kellemetlenségek általában a szülést követően megszűnnek, érdemes a várandósság alatt kiemelt figyelmet fordítani a lábgyakorlatokra és lábápolásra!


Vérkeringést serkentő gyakorlatok
A várandósság alatti kellemetlen tünetek nagy része visszaszorítható néhány apró segítséggel. Ilyen például a rendszeres séta, a masszírozás, vagy nyújtó gyakorlatok végzése. Egy kismamának érdemes naponta legalább 30 percet mozognia, ez a séta mellett lehet úszás, kismamatorna vagy jóga, a lényeg, hogy a testnek és léleknek egyaránt jól essen.
Ha a fenti mozgásformák nem állnak közel a kismamához, akkor a bokakörzés, lábfej visszafeszítés, hűsítő lábzuhany is sokat segíthet.
Emellett panaszok esetén érdemes a lábakat felpolcolni és a kényelmes cipőket előnyben részesíteni, a magassarkú cipőket pedig egy ideig eltenni. Szükség esetén kompressziós harisnya viselete is indokolt lehet.
Termékek, amelyeket nyugodtan használhatunk a várandósság során
Természetesen – a fentiek mellett – néhány bőrbarát krémmel is érdemes kezelni a lábakat ebben a különleges állapotban is.
Az egyik ilyen krém, a SANA 3in1 lábápoló krém, amely a láb mindennapos ápolására alkalmas. Növényi anyagokban gazdag, természetes illóolajokat tartalmaz, így a bőrt hidratálttá és puhává teszi. Élénkíti a vérkeringést, amely ebben az időszakban rendkívül fontos. Emellett csökkenti az izzadást és szagtalanít, így nyáron is megfelelő választás.
Izzadósabb kismamáknak a SANA lábápoló sprayt ajánljuk, ami fokozza a vérkeringést, és biztosítja a lábak frissességét, így mindennapos komfortérzetet nyújt a várandósság időszakában.
Biztosak vagyunk benne, hogy blogbejegyzésünk segítségével a lábápolás könnyebbé válik, és minden kismama számára probléma mentes és felejthetetlen élmény a várandósság 9 hónapja.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek

A mindennapi talpmasszázs egy csodafegyver!
Szeretnéd, ha a lábaid mindig frissek és fájdalommentesek lennének? A mindennapos lábmasszázs kulcsfontosságú lehet ebben. A talpmasszázs nem csak kényelmes és pihentető, de számos élettani előnnyel jár. Ha szeretnéd megtudni, hogyan alakíthatod ki az esti talpmasszázs rutinodat, és milyen pozitív hatásai lehetnek, akkor tarts velünk ezen az úton, és fedezzük fel együtt a lábápolás csodáit!

Fedezd fel a gyógynövények varázslatos világát a SANA-val!
A természet mindig is remek gyógymódokat és megoldásokat tartogatott számunkra, és a SANA szintén ezen elvek mentén készíti lábápoló termékeit. A különlegességük abban rejlik, hogy természetes alapanyagokat és gyógynövényeket tartalmaznak, amelyek segítenek a lábad egészségének megőrzésében. Ebben a blogcikkben közelebbről megismerkedhetsz a gyógynövényekkel, amelyektől igazán hatásosak lesznek a SANA készítmények, továbbá bemutatjuk jótékony hatásaikat és érdekességeiket is.

Az állómunka következményei: Talpad egészsége az elsődleges!
Sokat hallunk arról, hogy az ülőmunka rossz hatással van az egészségre, de kevesebbszer beszélünk az állómunka következményeiről. Az egész napos állás ugyanis szintén megterheli a szervezetet, és különösen egyoldalú megterhelés esetén jelentős hatással lehet a lábra, a csípőre, a gerincre, a hátra és a nyakra is. Az állómunka legfőbb áldozata a lábunk, de szerencsére vannak módszerek, amelyekkel megelőzheted a káros hatásokat és praktikák, amivel új életet önthetsz talpaidba.