Lábápolási tippek kismamáknak
A babavárás során a nők teste átalakul, minden egyes testrész nagyobb odafigyelést és gondoskodást igényel. Nincs ez máshogy a lábakkal sem, amelyeknek kiemelt szerepe van ebben az időszakban, hiszen a várandósság végére, akár 15 kg plusz súlyt is el kell bírnia nap, mint nap. Annak érdekében, hogy ez az időszak valóban egy áldott állapot legyen, összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témában.
A lábak változása a várandósság idején
A babavárásra készülve a kismamák felkészülnek a pocak és a mellek növekedésére, azonban a lábak átalakulás már sokkal kevésbé van a fejükben. Pedig ebben az időszakban a lábak hosszában és szélességében bekövetkezett változások teljesen normálisak. A lábakban ilyenkor folyadék halmozódik fel, amiért a hormonok felelősek.
Sokan először csak annyit tapasztalnak, hogy az addig kedvelt és kényelmes cipő szűkebb lett, de nem gondolják, hogy ez egy viszonylag hosszantartó állapot, úgy vélik, hogy ez a lábak időszakos vizesedésének eredménye.
A lábak változása mellett más kellemetlen tünet is megjelenhet ebben az időszakban. A legtöbb kismama az éjszakai lábgörcsöket említi, mint a várandósság egyik legrosszabb velejáróját. Emellett a vádli duzzanata is nagyon gyakori.
Habár a lábak mérete és egyéb kellemetlenségek általában a szülést követően megszűnnek, érdemes a várandósság alatt kiemelt figyelmet fordítani a lábgyakorlatokra és lábápolásra!
Vérkeringést serkentő gyakorlatok
A várandósság alatti kellemetlen tünetek nagy része visszaszorítható néhány apró segítséggel. Ilyen például a rendszeres séta, a masszírozás, vagy nyújtó gyakorlatok végzése. Egy kismamának érdemes naponta legalább 30 percet mozognia, ez a séta mellett lehet úszás, kismamatorna vagy jóga, a lényeg, hogy a testnek és léleknek egyaránt jól essen.
Ha a fenti mozgásformák nem állnak közel a kismamához, akkor a bokakörzés, lábfej visszafeszítés, hűsítő lábzuhany is sokat segíthet.
Emellett panaszok esetén érdemes a lábakat felpolcolni és a kényelmes cipőket előnyben részesíteni, a magassarkú cipőket pedig egy ideig eltenni. Szükség esetén kompressziós harisnya viselete is indokolt lehet.
Termékek, amelyeket nyugodtan használhatunk a várandósság során
Természetesen – a fentiek mellett – néhány bőrbarát krémmel is érdemes kezelni a lábakat ebben a különleges állapotban is.
Az egyik ilyen krém, a SANA 3in1 lábápoló krém, amely a láb mindennapos ápolására alkalmas. Növényi anyagokban gazdag, természetes illóolajokat tartalmaz, így a bőrt hidratálttá és puhává teszi. Élénkíti a vérkeringést, amely ebben az időszakban rendkívül fontos. Emellett csökkenti az izzadást és szagtalanít, így nyáron is megfelelő választás.
Izzadósabb kismamáknak a SANA lábápoló sprayt ajánljuk, ami fokozza a vérkeringést, és biztosítja a lábak frissességét, így mindennapos komfortérzetet nyújt a várandósság időszakában.
Biztosak vagyunk benne, hogy blogbejegyzésünk segítségével a lábápolás könnyebbé válik, és minden kismama számára probléma mentes és felejthetetlen élmény a várandósság 9 hónapja.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek
Világ körüli lábápolás: Különböző kultúrák lábápolási hagyományai és szertartásai
Az emberi test ápolása szinte minden kultúrában fontos szerepet játszik, viszont van egy olyan testrészünk, amelynek ápolásáról gyakran hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Ez a testrész a lábunk. A lábak nemcsak a mindennapokban végzett mozgás alapját képezik, hanem egyes kultúrákban spirituális és szimbolikus jelentéssel is bírnak.
Mindent a habkőről!
Az otthoni lábápolás széles körben kezd egyre népszerűbbé válni. Főként a járványhelyzet idején mutatott erős növekedést, amikor is otthonunkban voltunk kénytelenek megoldani a szépségápolás minden részletét. A habkő egy elterjedt módja lett a láb otthoni hámlasztásának, viszont sokan nem megfelelően használják. Blogcikkünkben összeszedtünk minden fontos dolgot, amit a habkőröl, és annak használatáról tudnod kell.
Miről árulkodnak a körmeink?
A körmeink állapota sokkal többet mond el az egészségünkről, mint azt elsőre gondolnánk. A körmök különféle elváltozásai különböző egészségügyi problémákra utalhatnak, legyen szó vitaminhiányról, fertőzésekről vagy komolyabb betegségekről. Ebben a cikkben áttekintjük, milyen jelekre érdemes figyelni, és ezek milyen problémákat jelezhetnek.