5 tipp a friss és üde lábakért!

A lábszag bár kellemetlen, szerencsére egy ártalmatlan tünet, melyet a szellőzés hiánya miatt kialakuló lábizzadás okoz. Ha veled is előfordul, hogy kedvenc cipődet szégyelled levenni, vagy vonakodsz harisnyát húzni, akkor jó hírünk van! Egyszerű módszerekkel könnyedén megelőzheted, és leszámolhatsz a cikis lábszaggal!

1. Univerzális megoldások: szódabikarbónás vagy fekete teás lábfürdő

A szódabikrabóna szuper szagtalanító, ráadásul nem csak a kellemetlen szagokat szüntetheted meg vele, de csökkenti a baktériumok számát, és normalizálja az izzadság pH-értékét is.

Így alkalmazd: készíts langyos vizes lábfürdőt, és adj hozzá pár evőkanál szódabikarbónát. Kb. 20 percig áztasd benne a lábad.

A fekete tea pórusösszehúzó hatással bír, emellett a benne található savak segítenek a kellemetlen szagokért felelős baktériumok elpusztításában.

Így alkalmazd: készíts egy jó erős fekete teát, hígítsd fel, és jöhet egy 20 perces lábfürdő.

A lábfürdőt minden este elvégezheted. Hidd el, a hatás nem marad el!

2. Számolj le a bőrkeményedésekkel

A nem megfelelő lábhigiénia is okozhat lábszagot. Például a bőrkeményedések révén falhalmozódnak az elhalt hámsejtek, ezáltal a baktériumok is szaporodnak. Emiatt érdemes legalább heti egyszer egy teljes lábápolási rituálét elvégezni. Ennek lépéseiről ebben a cikkünkben írtunk: Kényeztető lábápolás 4 lépésben

3. Kapjon csak hideget-meleget a lábad!

A reggeli rutinodat érdemes kiegészíteni egy villám-lábfürdővel. Pofonegyszerű, nincs másra szükséged csak két mélyebb tálra, nagyon hideg és szinte forró vízzel. Pár percig váltogasd bennük a lábaidat, és a „jéghideg” vízzel zárd a fürdőzést. A folyamat érösszehúzó hatású, így kevesebb izzadság tud távozni a bőrödön keresztül.

4. Hintőporozás, cipő fel, indulás!

Mielőtt zoknit és/vagy cipőt húzol, szórj a lábfejedre hintőport (vagy szódabikarbónát), mely magába szívja a nedvességet, és megakadályozza a kellemetlen szagokat.

Létezik egyébként speciális lábhintőpor is, mint például a Sana lábhintőpor, amely dezodoráló, gombásodást megakadályozó és fertőtlenítő hatással rendelkező anyagokat tartalmaz, így magabiztos lépteket garantál.

5. Legyen igazán jó és tiszta, amit viselsz!

Cipővásárláskor törekedj rá, hogy lehetőleg természetes alapanyagból (bőr) gyártott, jól szellőző cipőt válassz.

Ugyanez igaz a zoknikra is: a klasszikus pamut zoknikkal nem lőhetsz mellé!

A sportcipőket havonta egyszer mosd ki a kezelési útmutatónak megfelelően kézzel, vagy gépi programon.

Emellett minden szezonban legalább 2 lábbelit használj, felváltva. Ha pedig jön a jóidő, a zárt cipőket inkább felejtsd el, ha teheted: elő a papucsokkal, szandálokkal!

Ezek a cikkek is érdekelhetnek

A lúdtalp kialakulása és gyógyítása

A lúdtalp kialakulása számtalan okra visszavezethető, beleértve a genetikai hajlamot, a gyermekkori fejlődési zavarokat, valamint a túlsúlyt és a nem megfelelő lábbeli viselését is. A probléma nem csupán esztétikai, hanem komoly funkcionális következményekkel is járhat, beleértve a láb, a térd, a csípő és a gerinc fájdalmát is.

Tovább olvasom »

Mindent a habkőről!

Az otthoni lábápolás széles körben kezd egyre népszerűbbé válni. Főként a járványhelyzet idején mutatott erős növekedést, amikor is otthonunkban voltunk kénytelenek megoldani a szépségápolás minden részletét. A habkő egy elterjedt módja lett a láb otthoni hámlasztásának, viszont sokan nem megfelelően használják. Blogcikkünkben összeszedtünk minden fontos dolgot, amit a habkőröl, és annak használatáról tudnod kell.

Tovább olvasom »